دانشگاه آزاد دارای “تقویم ورزشی” شد

معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای نخستین بار دانشگاه آزاد دارای تقویم ورزشی می شود و طی بخشنامه ای تقویم ورزشی را تا اول مهر ۹۳ اعلام کرده ایم.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محمد دادگان در شصت و هشتمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه نتایج کمیسیون ورزش اظهار کرد: درحال حاضر ۱۱ رشته ورزشی در بخش آقایان و هفت رشته ورزشی در بخش خانم ها در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت حرفه ای فعالیت می کنند اما هدف تنها سرمایه گذاری در بخش حرفه ای نیست و به دنبال توسعه ورزش در بخش همگانی هستیم.

 

وی همچنین از ایجاد ۲۳ انجمن ورزشی در دانشگاه خبر داد و گفت: ‌درحال حاضر دانشگاه دوره های حرفه ای مربی گری، داوری و مدیریت را برگزار می کند و باید تعامل مان را با فدراسیون ها و تعداد این دوره ها را افزایش دهیم.

 

دادگان تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با توجه به ظرفیت هایش، داشتن این تعداد نیروی متخصص و اعضای هیات علمی که اکثرا دارای مدرک دکتری فیزیولو‍ژی، مدیریت و … هستند و امکانات خوبی که در اختیار دارد رقیبی برای وزارت ورزش باشد و در کنار این وزارتخانه در راه تعالی ورزش کشور گام بردارد.

 

معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از انتخاب اعضای شورای راهبردی ورزش و معرفی آنها در کوتاه ترین زمان ممکن خبر داد و بر ضرورت تلاش برای جذب اسپانسر و حامی مالی در سطح واحدها و استان ها تاکید کرد.

 

به گفته وی یکی از مباحث مورد سوال در کمیسیون نحوه تخصیص سرانه دانشجویی بود که ۵۰ درصد آن به واحد، ۱۸ درصد به استان و ۳۲ درصد به ستاد تعلق می گیرد.

 

وی افزود: چارت جدید معاونت ورزش ابلاغ شده و این معاونت به زودی در مراکز استان ها ایجاد می شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید