تاریخ

آیینه عبرت

چرا حتی یک اثر جنگی سینمای ایران، جهانی نشد؟
ساعت ٥:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٤   کلمات کلیدی:

تابناک: با وجود تلاش گسترده و تحسین برانگیز سینماگران ایران برای به تصویر کشیدن ابعاد گوناگونی از دوران پرحماسه دفاع مقدس در‌ سه دهه اخیر و کوشش برخی فیلم‌سازان در سال‌های اخیر برای تولید آثاری با سطح تأثیرگذاری وسیع، هیچ یک از فیلم‌ها نتوانسته در سطح‌ جهانی توفیق جدی به دست آورد و مخاطب یا منتقد جهانی را به سمت خود جذب کند؛ اما چرا سینمای ایران نتوانسته از مرزهای کشورمان بگذرد؟

به گزارش «تابناک»، از فیلم «مرز» ساخته جمشید حیدری که تنها چند ماه پس از آغاز جنگ تحمیلی در سال ۵۹ ساخته شد، تاکنون صد‌ها اثر سینمایی و چندین هزار مجموعه تلویزیونی با مضامین دفاع مقدس ساخته شده که شمار چشمگیری از آن بر خود جنگ تمرکز داشته‌اند و خاکریز‌ها، نیزار‌ها و کوه‌هایی را به تصویر کشیده‌اند که رزمندگان دلیر ایران برای بازپس‌گیری یا حفظ آن‌ها تا آخرین قطره خونشان را هدیه کرده‌اند. 


 
آیا ایران هنوز پر ازدواج ترین کشور دنیاست؟
ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٤   کلمات کلیدی:
جامعه > خانواده - ازدواج و طلاق به عنوان دو واقعه از وقایع چهار گانه حیات همواره مورد توجه و حساسیت مسئولان هر کشوری بوده است.
 

هادی معیری نژاد- در کشورهای مدرن و کشورهایی که پا در راه توسعه اقتصادی نهاده اند معمولا نهاد خانواده و به تبع آن پدیده های مانند ازدواج و طلاق با دگرگونی هایی همراه بوده اند.

این دگرگونی ها در هر شکل و صورت باعث کاهش نرخ ازدواج و افزایش نرخ طلاق شده است. گرچه در بسیاری از این کشورها طلاق امر مذمومی نیست اما تاثیر کلی این روند نهاد خانواده را در بسیاری از این کشورها تهدید می کند.