تاریخ

آیینه عبرت

قاتل خبرنگار آمریکایی شناسایی شد
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٢   کلمات کلیدی:

شفقنا - چند روز پس از انتشار فیلمی از اقدام یکی از عناصر داعش در بریدن سر یک خبرنگار آمریکایی در سوریه، مطبوعات انگلیسی به نقل از سرویس‌های امنیتی این کشور هویت عامل این جنایت را فاش کردند.

به گزارش شفقنا از العالم، روزنامه انگلیسی "سان" اعلام کرد که قاتل "جیمز فولی" یک جوان انگلیسی از اهالی لندن است که پس از آموزش دیدن توسط یک مجموعه افراطی، به سوریه اعزام شده است. 


نام این تروریست انگلیسی عضو داعش "جان بیتل" است، و به لهجه "کاکنی" که ویژه بعضی از ساکنان پایتخت انگلیس است، صحبت می‌کند.


سایت شبکه "بی بی سی" گزارش داد، بیتل گروهکی از اعضای وابسته به داعش را فرماندهی می‌کند که 20 غربی از جمله چند زن را ربوده‌اند.
بر اساس این گزارش، این گروهک تروریستی، به صورت مستمر در حال رفت و آمد در مناطقی از سوریه و شاید عراق است تا نیروهای ویژه غربی نتوانند گروگان‌ها را آزاد کنند.
"دیوید کامرون" وزیرخارجه انگلیس پس از انتشار فیلم سربریدن "جیمز فولی" و صحبتهای عامل این جنایت با لهجه پایتخت نشینان انگلیس؛ اذعان کرد که احتمالا قاتل فولی انگلیسی باشد.


روزنامه "گاردین" نیز به نقل از مسؤولان سرویس‌های امنیتی انگلیس و روزنامه نگارانی که قبلا از سوی داعش ربوده شده بودند، تأکید کرد که این عضو داعش "جان" نام دارد و اهل پایتخت انگلیس است. وی 3 سال قبل به سوریه اعزام شد و سرکردگی یکی از گروهکهای داعش را که اعضای آن انگلیسی بودند برعهده گرفت. این گروهک مسؤول حراست گروگانها در شهر رقه سوریه است.


گاردین به نقل از منابع خود تأکید کرد که این فرد به شدت افراطی و آموزش دیده است، و همواره نماینده داعش در مذاکرات آزاد سازی گروگانها است.


 
بیگانه‌ای روی ماه +تصاویر
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٢   کلمات کلیدی:

یک ماه پیش در میان مجموعه‌ای از یک میلیون تصاویری که توسط ناسا گرفته شده است تصویری عجیب شبیه به انسان مشاهده شده است.
صراط: سطح مریخ دارای اشکال عجیب زمین شناسی است؛ ربات‌های مریخ نورد هر بار از تصویری عجیب در مریخ عکس انداخته‌اند.
ربات مریخ نورد در سال 2012 تصویری از یک مارمولک انداخته است؛ در سال 2007 تصویر یک زن توسط robot Spirit  گرفته شد؛ یک جمجمه عجیب توسط ربات Curiosity گرفته شد و در ماه ژوئیه سال 2014 توسط اینترنت تصویر یک نیمرخ دیده شده است.
یک ماه پیش در میان مجموعه‌ای از یک میلیون تصاویری که توسط ناسا گرفته شده است تصویری عجیب که شبیه به یک انسان بود مشاهده شد؛ ناسا گفت: ما فکر کردیم یک بیگانه روی ماه است؛ این تصویر به شکل یک انسان است.
یک متخصص ماوراءالطبیعه این تصویر را به مجسمه غول رودس تشبیه کرد؛ این مجسمه غول پیکر در 226 سال قبل از میلاد بر اثر زلزله سرنگون شد.
غول رودس نام تندیسی است از هلیوس خدای خورشید که در ورودی بندرشهر رودس در یونان قرار داشته است؛ پس از ساخته شدن 56 سال پابرجا بود؛ غربیان این مجسمه را یکی از عجایب هفتگانه جهان علام کرده بودند؛ به گفته تاریخ نگاران این تندیس حتی در زمانی که بر روی زمین افتاده بود هم بسیار شگفت انگیز بود