تاریخ

آیینه عبرت

آیا آمریکا نگران بیدار شدن آلمان است؟ تحلیلی از الحیات
ساعت ٤:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٢   کلمات کلیدی:

شفقنا- الحیات نوشت: اقدامات جاسوسی آمریکا در برلین چه بسا این علامت سوال را پیش کشد که: آیا آمریکایی ها از اینکه دوباره آلمان بیدار شود نگران هستند؟ و آیا هدف از این تجسس ها صرفا خود آلمان است یا اینکه آمریکا با این کار می خواهد جلوی اتحاد کشورهای «یورو آسیا» را بگیرد که ستون فقراتش آلمان، روسیه و چین بوده و می رود تا در مجموع  هیمنه آمریکا را در جهان بشکند؟

کسی که تحولات بین برلین و واشنگتن را پیگیری کرده باشد درخواهد یافت که آمریکا به طور کلی تمام نهادهای دولتی آلمان به طور خاص تمام نهادهای نظامی این کشور را جولانگاه اعمال جاسوسی خود کرده بود و این مساله به ویژه بعد از کشف دستگاه اطلاعات نظامی آلمان و با یافتن جاسوسی که در وزارت دفاع این کشور مشغول به فعالیت بود تقریبا قطعی شد.


 
در هر ۶۰ ثانیه روی فیس بوک چه اتفاقاتی رخ می دهد؟
ساعت ٤:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٢   کلمات کلیدی:
هم‌اکنون می‌توان شبکه اجتماعی فیس‌بوک را ‌در کنار شبکه‌های اجتماعی همچون توئیتر، یکی از بزرگ‌ترین و پر‌مخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دانست. صرف‌نظر از چیستی‌ این شبکه اجتماعی، رخداد‌هایی که در هر ۶۰ ثانیه ‌ـ میانگین ـ ‌در این شبکه اجتماعی با حجم انبوه مخاطبان آن رقم می‌خورد، درخور توجه است.

به گزارش جماران به نقل از «تابناک»، شبکه اجتماعی فیس‌بوک که در فوریه ۲۰۰۴ توسط مارک زاکربرگ و جمعی از دانشجویان دانشگاه هاوراد بنیان گذاشته شد، در سال‌های زیست خود، به یکی از مهم‌ترین، تأثیرگذار‌ترین و بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا تبدیل شده است. 

بنا بر این گزارش، هم‌اکنون این شبکه اجتماعی بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون (تا آخرین ماه سال ۲۰۱۳) کاربر فعال دارد که تقریبا بیش از ۴۵ درصد کاربران آن در سنین ۱۸ تا ۲۵ سال، یعنی قشر جوان هستند. دفتر مرکزی این شبکه اجتماعی در «منلو پارک» کالیفرنیاست.

 
تصاویری از حمله حامیان غزه به بازیکنان اسرائیلی
ساعت ٤:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٢   کلمات کلیدی:

 

در جریان یک دیدار فوتبال رخ داد؛

تصاویری از حمله حامیان غزه به بازیکنان اسرائیلی

خبرگزاری تسنیم: در جریان دیدار تدارکاتی تیم فوتبال "لیل" فرانسه با تیم فوتبال "مکابی حیفا" یکی از باشگاه‌های فوتبال رژیم اشغالگر قدس در کشور اتریش چند تماشاگر با پرچم‌های فلسطین وارد زمین شده و با بازیکنان اسرائیلی به زد و خورد پرداختند.