تاریخ

آیینه عبرت

امیر سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش ایران
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱/٢٢   کلمات کلیدی:

امیر سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی

ایران و عضو شورای عالی دفاع بوده‌است. او متولد روستای کبودگنبد شهرستان درگز

استان خراسان رضوی است. وی یکی از فرماندهان جنگ ایران و عراق بود. صیاد شیرازی 

پس از ۳۲ سال خدمت در یگانهای مختلف نیروی زمینی ارتش در تهران و مقابل درب 

منزلش، به دست نیروهای مسلح سازمان مجاهدین خلق، ترور شد. مراسم تدفین

او با حضور سید علی خامنه‌ای، فرمانده کل قوا و جمعی از فرماندهان یگانهای

مختلف نیروهای مسلح ایران و مردم برگزار شد.


 
سوتی های صدا و سیما از نوع منشوری!
ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱۱   کلمات کلیدی: سوتی های صدا و سیما از نوع منشوری!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا بهع نقل از مجله تماشاگر، تلویزیون ایران در سال 92 روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. در حوزه پخش برنامه های ورزشی، گاهی اتفاقاتی در این رسانه رخ داد که در نوع خودش بسیار عجیب بود. در روزهای پایانی سال، مرور برخی از این رخدادها قطعا خالی از لطف نخواهد بود. با ما باشید با یادآوری وقایعی که برخی از آنها برای هفته ها بین مخاطبان سیما محور بحث و گفتگو بودند.


آرش گشودن روی آنتن

باورنکردنی ترین اشتباه ورزشی تلویزیون در سال 92، در یک برنامه انتخاباتی اتفاق افتاد. در شرایطی که دو بازیکن از باشگاه استقلال و یک بازیگر سینما به شوی «عشق من ایران من» دعوت شده بودند تا گپ و گفتی متفاوت با مجری برنامه داشته باشند، ناگهان اتفاقی رخ داد که خیلی زود به یک جنجال بزرگ و کم سابقه در فضای رسانه ای کشور تبدیل شد.

ماجرا از زمانی شروع شد که یکی از مجریان این برنامه برای استقبال از برهانی، بائو و سیاوش خیرابی وارد راهروی استودیو شد. او در مسیر رساندن این سه نفر به محل استقرار میز و صندلی ها، تصمیم گرفت فضا را کمی به سمت کل کل پیش ببرد و در همین راستا خطاب به مهاجم استقلال گفت: «آرش شنیدم تو پرسپولیسی بودی اما رفتی استقلال؟» برهانی در مواجهه با این پرسش غیرمنتظره، با لحنی نه چندان مناسب موضوع را تکذیب می کند؛ آنجا ظاهرا به مجری پرسپولیسی برنامه برمی خورد.
 
 

سرانجام همانان شبکه در محل مورد نظر قرار می گیرند و درست در شرایطی که با محمدرضا حسینیان - دیگر مجری برنامه - در حال احوالپرسی هستند، شوک اساسی به بیننده ها وارد می شود. فرد استقبال کننده که به پشت صحنه رفته بود، بدون اطلاع از باز بودن میکروفونش، با کلماتی مبتذل و رکیک به برهانی حمله می کند و البته صدای وی به واضح ترین شکل ممکن به سمع بینندگان میلیونی رسانه به اصطلاح ملی می رسد. فیلم این شاهکار تلویزیونی با هجوم کلیکی انبوهی از ایرانیان کنجکاو در سراسر جهان روبرو شد و برای مدتی طولانی بازار کاملا داغی داشت.

سود تعدیل

این هم از عجایب روزگار است دیگر ... در شب پرهیجان برگزاری پلی آف های اروپا، شبکه سوم تصمیم گرفت دیدار دو تیم سوئد و پرتغال را به صورت زندنه روی آنتن ببرد. همزمان با پخش این مسابقه، هر از گاهی تصاویر بازی همزمان بین فرانسه و اوکراین هم از طریق این کانال پخش می شد. جالب اینکه تاخیر 10 ثانیه ای تلویزیون ایران در پوشش مسابقات خارجی این بار استثنائا به سود بیننده ها تمام شد، به این ترتیب که دوستان بلافاصله قبل از گل سوم فرانسه که منجر به صعود خروس ها شد، با آگاهی از اینکه توپ وارد دروازه می شودص فحه را به دو نیم تقسیم کردند تا مردم بتوانند این گل تاریخی و سرنوشت ساز را هم به صورت به اصطلاح زنده تماشا کنند. بالاخره نمردیم و فایده «تعدیل» را هم فهمیدیم!

خانواده محترم پیکه

تیر ماه سال 1392 و هنگام پخش مسابقات جام کنفدراسیون ها، برخی از سوتی های صدا و سیما خبرساز شد. از جمله معروفترین اتفاقات پوشش این تورنمنت، ماجرای رونمایی سیما از خانواده محترم پیکه بود! در حاشیه بازی اسپانیا و ایتالیا زمانی که نوبت به پنالتی سوم ماتادورها رسید، جرارد پیکه پشت توپ قرار گرفته و به زیبایی پنالتی اش را به گل تبدیل کرد. در همین حین کارگردان برزیلی خوشحالی خواننده کلمبایی از موفقیت همسرش را به تصویر کشید که مسئول پخش شبکه 3 هم این تصاویر را به اشتباه روی آنتن برد.

در حالی که در تمام 120 دقیقه سعی شده بود تصویرهای اینچنینی پخش نشود، یک لحظه غفلت کار دست دوستان داد تا مدت ها در این مورد گفتگو شود! با وضعیت فرهنگی حاکم بر برزیل، از همین حالا خیلی ها نگران نحوه پخش مسابقات جام جهانی هستند.

تمایل مالی به لس آنجلس

آخرین باری که مایلی کهن روی خط برنامه نود آمد، اتفاقی رخ داد که به یکی از مهمترین حوادث ورزشی سال 92 تبدیل شد. او در حالی که به شدت عصبی و به هم ریخته به نظر می رسید، در این گفتگو طعنه های جدیدی به دایی زد. او در جواب سرمربی پرسپولیس که گفته بود به خاطر سقوط پنج تیم باید تندیس پنجه طلایی را به مایلی بدهند گفت: «من اگر کارت طلایی داشتم تیم هایم سقوط نمی کردند.»
 
 

مایلی کهن سپس به دوپرده دیگر از زندگی دایی اشاره کرد: «مثل ایشان نیستم که با کفش نماز شکر بخوانم. بازی ازبکستان را تعطیل کرد تا برود آمریکا و گرین کارت بگیرد.» در مهمترین فراز سخنانش اما، مایلی کهن چیزی گفت که برق از سر عادل و پرید و مجری نود را ناچار کرد مکالمه را زودتر از موعد قطع کند: «آقایان عکس 37 سال قبل مرا منتشر کرده اند که روی تی شرتم نوشته کالیفرنیا. من به آن عکس افتخار می کنم. من عاشق آقای (...) بودم و هنوز هم دوستش دارم، هر چند با بعضی کارهایش مخالفم!»

مایلی کهن در این بخش از سخنانش به وضوح از یکی از مشهورترین و سیاسی ترین خوانندگان لس آنجلسی ایران نام برد که قطعا طرح اسمش در تلویزیون فراتر از همه خطوط قرمز بود. جالب اینکه سرمربی پیشین تیم ملی بعد از این برنامه هم در مصاحبه های متعددش اقدام به تکرار مواضعش کرد و حتی راجع به برخی آهنگ های خواننده مورد علاقه اش نظر کارشناسی داد!

والیبال، سخت تر از مناظره

پخش مسابقات لیگ جهانی والیبال هم در سال 92 برای خودش داستان های عجیب و غریبی داشت. در جریان بازی ایران و ایتالیا، تصاویر تماشاگران ایرانی از شبکه جام جم پخش شد که پوشش و متناسب با عرف سیما را رعایت نکرده بودند.

همین موضوع تا مدت ها به سوژه طنز کاربران شبکه های اجتماعی فارسی زبان تبدیل شد و کلی صفحه عجیب و غریب به وجود آمد. جالب اینکه حتی پوشش مسابقات برگزار شده در تهران هم بعضا با تقطیع هایی همراه بود.
بعداز این اتفاقات علی مطهری در تماسی تلفنی با رییس سازمان صدا و سیما به او در این مورد تذکر داد. چندی بعد ضرغامی مدعی شد پخش این مسابقات، حتی از روی آنتن بردن مناظره ها هم سخت تر بوده است!

استیلی؛ از فارسی وان تا بازی منشوری

سال 92 حمید استیلی در فاز رسانه ای از دو جهت خبرساز شد. ابتدا ماجرای مصاحبه او با شبکه فارسی وان سروصدا کرد و بعد داستان شیرین زبانی فرزندش در یک برنامه زنده پیش آمد. ماجرا از این قرار بود که مجری برنامه «فیروزه» شبکه اول سیما از دختر حمید استیلی پرسید تا حالا شده پدرش یک مسابقه را به او ببازد یا نه؟ که او در جواب از یک بازی منشوری نام برد: «آره اتفاقا، تازگی ها داشتیم ... بازی می کردیم که پدرم باخت، اما شرط را نداد!»

پرده برداری میهمان کوچک برنامه از تفریحش با پدر، واکنش فوری مجری را به دنبال آورد؛ طوری که او از دختر حمیدخان خواست ماجراهای خانوادگی شان را روی آنتن زنده مطرح نکند! همچنین دیگر دختر زننده گل قرن هم گفت خوشحال می شود از اینکه پدرش با ماشین مدل بالا می رود دنبال او، چون پدر و مادر بقیه بچه های مدرسه از این قبیل ماشین ها ندارند. به هر حال از قدیم گفته اند حرف راست را باید از بچه شنید. نه؟»
 
 

آگهی مجانی برای لیگ جعلی

سال 92 و درست در روزهایی که کشورمان در عرصه های سیاسی و ورزشی با بحران حادی مثل نامگذاری گستاخانه لیگ امارات به عنوان جعلی دست به گریبان بود، کانال یک سیما به عنوان فراگیرترین شبکه تلویزیون ایران در اقدامی خبرساز به پخش برنامه رپرتاژ آگهی گونه و مفصل از باشگاه های اماراتی اقدام کرد.

آن دسته از شهروندانی که احتمالا امکانات دیگری ندارند و از سر ناچاری پای تلویزیون کشورمان می نشینند، اواخر تابستان گذشته در مجموعه «کارنامه فوتبال» سیر و سیاحت گروه برنامه ساز ایرانی را لابلای برج و باروهای شیوخ دیدند. تیمی که به خرج بیت المال راهی امارات شده بود تا از ساختار قوی باشگاه های این کشور گزارش تهیه کند و آن را مثلا برای الگوبرداری تیم های ایرانی روی آنتن بفرستد.

الاهلی، النصر، الشباب؛ تابلو پشت تابلو، تبلیغ پشت تبلیغ برای تیم هایی که چند روز بعد از این گزارش اولین دوره از مسابقات لیگ جعلی شان را با شکوه هر چه تمام تر استارت زدند. البته اصل ماجرا این نبود. برنامه «کارنامه فوتبال» یک سال قبل از آن تولیدش ده بود و قرار گرفتن در صف پخش برنامه های تولیدی - مشارکتی صدا و سیما این مشکل را دقیقا در بدترین زمان ممکن پدید آورد.
انتهای پیام/

 
دلایل تنوع‌ طلبی جنسی بین همسران چیست؟
ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱۱   کلمات کلیدی:
بتازگی کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که مهم‌ترین عامل طلاق در جامعه کنونی ما دخالت خانواده‌ها در زندگی زوج‌هاست که به متارکه منجر می‌شود، اما جوانان مجرد و زوج‌ها نظر دیگری دارند. آنها معتقدند مشکلات اقتصادی عامل اصلی تاخیر در ازدواج یا اصل اساسی از هم‌ پاشیدگی خانواده‌هاست.
 
به گزارش عرش نیوز ،غافل از این که اختلافات خانوادگی و مشکلات اقتصادی در گذشته بدتر از اینها بوده است، اما در آن زمان زندگی ها پابرجا تر بود و قداست و استحکام بیشتری داشت، اما تنها چیزی که در گذشته نبود و در این دوران به چشم می خورد، حضور ماهواره​ها و اینترنت است که به آهستگی و با ملایمت با دلبری های خلاقانه روی یکی از نیازهای حساس انسان ها سایه افکنده و منجر به ایجاد حس پرشوری به نام تنوع طلبی جنسی در هر دو جنس زن و مرد شده است. اما این تنوع طلبی جنسی چیست و چه عللی دارد که بر آمار خیانت، فحشا، طلاق و مشکلات جنسی افزوده است؟


تحقیقات نشان داده است چشم چرانی، تماشای فیلم های محرک جنسی، دیدن تصاویر شهوت انگیز، مشاهده فیلم های مبتذل، پوشش و آرایش نامناسب و تحریک کننده در جامعه، دیدن روابط جنسی وحشیانه، غیربهداشتی و خلاف واقع که اجرای آن خارج از توانایی زوجین و به نوعی ناتوان کننده است و همچنین مشاهده سریال های خیانت آمیز برخی شبکه های خارجی که سبب کاهش و کمرنگی قبح و زشتی روابط نامشروع می شود، از مهم ترین عواملی است که بر تنوع طلبی جنسی زنان و مردان جامعه ما دامن زده و در پی آن انتظارات جنسی زوج ها را از یکدیگر بالا برده و رسیدن به لذت و ارضای طبیعی جنسی را با مشکل مواجه کرده و در نهایت خیانت سپس طلاق از پیامدهای منفی آن است.

 

خانم ایمان نژاد، کارشناس ارشد روان شناسی ریشه اصلی تنوع طلبی جنسی بخصوص در مردان را نرسیدن به ارضای کامل جنسی عنوان می کند و می گوید:

تنوع طلبی جنسی پدیده ای است که هرگاه عشق در روابط زناشویی کمرنگ شود، ارضای ناقص جنسی متولد می شود. به گفته او محرک هایی چون ماهواره و سایت های غیر مجاز از عوامل پررنگی است که موجب بروز هیجانات کاذب شده و برخی افراد بویژه مردان نمی توانند به طور طبیعی با شریک زندگی خود به رضایتمندی جنسی برسند و همچون افراد گرسنه ای هستند که همه چیز را غذا می بینند و همواره در پی کشف فردی زیباتر، جذاب تر یا روشی جدیدتر برای ارضای جنسی خویش هستند.

 

به باور او، زوجین اگر با یکدیگر رابطه ای طبیعی و رضایتمند برقرار کنند، هیچ گاه خیانتی پیش نخواهد آمد و زوج یا زوجه همیشه به همسر خود قانع و وفادار است. ایمان نژاد خاطر نشان می کند از آنجا که تنوع طلبی ذاتی است و درجه آن در افراد متفاوت است، چنانچه شخص تنوع طلب بتواند چندین بار با شریک زندگی خود ارضای کامل جنسی را تجربه کند، میل به تنوع طلبی در او کمرنگ و به مرور زمان ریشه کن خواهد شد.


غوغای تنوع طلبی در مردان
نتایج پژوهش ها نشان داده است مردان بیش از زنان تنوع طلب و به برقراری رابطه جنسی گرایش دارند و مهم ترین عامل در گرایش آنان هیجانات جنسی خاموش نشده است. موارد دیگر کمبودهای روانی، ناتوانی در حل تعارضات زناشویی، ماجراجویی، کنجکاوی در رسیدن به نادیده ها و ناشناخته ها، میل به تجربه رابطه با افراد متعدد و انحرافات جنسی عنوان شده است.
ایمان نژاد در رابطه با این که برخی افراد پس از مدتی که از زندگی مشترکشان می گذرد با این که از همسرشان رضایت دارند، احساس می کنند برای زنده و با طراوت ماندن میل جنسی یا عواطفشان به روابط و جذابیت های جدیدتر نیاز دارند، می افزاید: لذت از روابط جنسی در بسیاری از مردان ازجمله لذات قوی است که اگر بخوبی تامین نشود، ممکن است فرد را به سمت تنوع طلبی سوق دهد.


او بیان می کند برخی مردان حاضر نیستند تا آخر عمر نیاز جنسی خود را سرکوب کنند و اغلب از اعتراض کردن، بیان نیاز جنسی خویش و راهکارهای عملی درمان پرهیز می کنند و در نتیجه زمانی که زمینه مناسبی فراهم شود نیاز مخفی و سرکوب شده خود را با ایجاد رابطه نامشروع جبران می کنند. این روان شناس ادامه می دهد: متاسفانه تنوع طلبی برای مردان جامعه کنونی و در این زمانه که دسترسی به برنامه های محرک و پوشش های نامناسب وجود دارد، بیشتر از گذشته است.


او می گوید: تعداد مردانی که با وجود داشتن همسر اول تن به ازدواج دوم می دهند یا با دختران و زنان مجرد و متاهل وارد رابطه می شوند، کم نیستند و اغلب آنها نداشتن رابطه جنسی لذتبخش و رضایتمند را دلیل قانع کننده ای برای این کارشان می دانند.
این روان شناس اضافه می کند: حال اگر نارضایتی از طرف زن باشد معمولا به دلایل شرعی و قانونی، زن نمی تواند زوج دیگری برای خود انتخاب کند و در نتیجه فحشا یا پافشاری در گرفتن حق طلاق رخ خواهد داد که ذکر پیامدهای منفی آن در این نوشتار نمی گنجد.


چرا گاهی زن ها تنوع طلب می شوند؟
ایمان نژاد با اشاره به این که در زمانه کنونی محرک ها بر تنوع طلبی زنان نیز افزوده است و در مواردی شاهد روابط بین زنان با پسران یا مردان متاهل هستیم، می گوید: تنوع طلبی در زنان برخلاف مردان ریشه در نارضایتی جنسی نداشته و اغلب نوعی کمبود یا خلأ عاطفی است که موجب گرایش این جنس به برقراری روابط عاطفی و سپس رابطه جنسی نامشروع می شود.

 

او می گوید: معمولا زنان در این گونه روابط آسیب پذیرترند؛ چرا که ممکن است مرد فقط از روی هوس با زنی رابطه برقرار کند، اما قلب و احساسش درگیر آن زن نشود، به همین دلیل در صورت دوری آسیب کمتری می بیند و براحتی هم می تواند رابطه پنهانی را خاتمه بدهد، ولی این تنوع طلبی در زنان مخرب و خانمانسوز است، چراکه نگرش زن به مسائل جنسی بر اساس عواطف او شکل می گیرد و زنان براحتی مردان نمی توانند صورت مساله را پاک کرده و ذهن را از درگیری عاطفی تخلیه کنند؛ بنابراین زنان در گروه جنس آسیب پذیر قرار خواهند گرفت.

تنها چیزی که می توان با اطمینان کامل بیان کرد این است که همه زنان تشنه تعریف، تمجید و محبت هستند و نداشتن یک رابطه گرم و صمیمانه با همسر می تواند عطش عاطفی را برانگیخته و موجب شکل گیری حس تنوع طلبی عاطفی در آنان شود. 

 

یکی از علل کمبود محبت در زن می تواند به دلیل اختلالات جنسی همسرش باشد که به مرور زمان برای برخی مردان به وجود می آید و سبب کمرنگ شدن محبت و صمیمیت مرد به همسرش می شود.


 تنوع طلبی جنسی قابل توجیه نیست
بدون شک داشتن حس تنوع طلبی جنسی در زندگی مشترک به هیچ وجه توجیه پذیر نبوده و با توجه به این که هیچ مرد یا زنی نمی تواند ادعا کند که در زندگی خود دست کم به لحاظ ظاهری با فردی بهتر، زیباتر یا جذاب تر از شریک زندگی اش مواجه نخواهد شد، باید این حس را تحت​ کنترل درآورد.


شناخت صحیح و انتخاب درست افراد قبل از ازدواج یکی از ملاک هایی است که موجب می شود هیچ گاه زوجین در زندگی مشترک خویش دچار اشتباه نشوند. او بیان می کند: باید افراد متوجه باشند که شیطنت ها، دوست بازی ها، برقراری روابط باز با جنس مخالف، استقبال از راهیابی به سایت های مستهجن اینترنتی و هیجان در تماشای برنامه های محرک ماهواره ای همه به نوعی نشان دهنده تنوع طلبی بالای فرد است که اتفاقا بعد از ازدواج بدتر هم می شود.
به گفته او، بهترین راه حل این است که علت تنوع طلبی زوج یا زوجه توسط روان شناس خبره و کارآمد مشخص شود. شاید نوعی اختلال شخصیتی، ناتوانی یا نارضایتی جنسی، خلأ عاطفی و... باشد که فرد را به زندگی بی وفا و درگیر روابط چندگانه می کند.


در پایان نکته ای که باید بر آن تاکید کرد: این است که اختلالات جنسی هم مانند بیماری های دیگر جسمی و روانی بشر باید درمان شود. شرم و خجالت بیش از حد در این باره آسیب های جبران ناپذیری به زندگی زناشویی وارد می کند و باید مشاوره و درمان های مشکلات جنسی را در زندگی زناشویی جدی تر گرفت.
منبع:بیتوته

 
چینی‌ها رکورد زدند فروش هشت دقیقه‌ای پنج هزار گوشی
ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱٠   کلمات کلیدی: چینی‌ها رکورد زدند فروش هشت دقیقه‌ای پنج هزار گوشی

موبنا- شرکت چینی شیائومی اعلام کرده که در طول هشت دقیقه توانسته پنج هزار دستگاه از یک گوشی را به فروش برساند.

به گزارش اخبار خارجی موبنا، کمپانی شیائومی اعلام کرده که گوشی Redmi را از طریق یک سایت سنگاپوری عرضه کرده و توانسته رقم پنج هزار دستگاه از این گوشی را به فروش برساند.
با این حال نخستین بار این شرکت آمار فروشش را از زمانی که این گوشی ماه گذشته در سنگاپور عرضه شد، ارایه کرد.
گوشی Redmi دارای پردازنده چهار هسته‌ای 1.5 گیگاهرتزی با پشتیبانی از دو سیمکارت است و از نسخه Jelly Bean سیستم‌عامل آندروید بهره می‌برد.
شیائومی علاوه بر Redmi ، گوشی Mi3 را برای حضور در بازار جهانی عرضه کرده و بازار سنگاپور یکی از بازارهای مهم برای این شرکت به شمار می‌رود.
شیائومی برای فروش گوشی‌هایش سیاستی را اعمال می‌کند که بر اساس آن میزان ساخت گوشی‌هایش را از میزان تقاضا کمتر نگه می‌دارد.
گزارش‌ها حاکی است، سه اپراتور این کشور گوشی‌های شیائومی را تحت قرارداد به فروش می‌رسانند. 
135/20